Jak wybrać fototapetę do kuchni?

Wybór tapety do kuchni nie jest prostą rzeczą. Ma na to wpływ wiele elementów takich jak m.in. styl Twojej kuchni, kolor mebli, ich faktura, wielkość pomieszczenia, itd.

Przykładowe kategorie fototapet ściennych

Przykładowe kategorie fototapet ściennych

Zaznaczę od razu na początku, że jeśli pozwala Ci na to budżet, to warto udać się do architekta wnętrz i poprosić o radę. On/one zna (a przynajmniej powinien) obecne trendy i ma odpowiednie doświadczenie w tym, jakie wzory najlepiej się sprawdzają na małych, a jakie na dużych ścianach.

Jeśli Twój budżet jest mocno ograniczony, to proponuję Ci stosować się to poniższych prostych zasad:

  1. Dobieraj kolor wiodący fototapety do Twoich upodobań. Nie ulegaj kolorom, które są modne w danym momencie. Pamiętaj, że grafikę mocujesz do ściany – powisi ona tam najprawdopodobniej dłużej niż do końca sezonu.
  2. Dobrze dopasowana fototapeta ścienna powinna współgrać na zasadzie kontrastu z meblami w danym pomieszczeniu. Ciemne meble – jasna grafika, jasne meble – mocniejsze kolory, faktura na meblach urozmaicona – ilość kształtów na ścianie ograniczona i stonowana.
  3. Charakter pomieszczenia jest tym, co powinno się mieć w głowie podczas dobierania wzoru. W kuchni nie bardzo będzie pasować amerykański krążownik szos (mimo, że pasuje kolorystycznie do mebli i że jesteś wielkim fanem Chevroleta Camaro ‘78). Taki wzór bardziej pasuje do miejsca, gdzie Ty spędzasz więcej czasu, np. Twoje miejsce pracy.

Gdzie szukać grafik do produkcji fototapety do mieszkania?

W zależności od zasobności portfela oraz poziomu Twojej kreatywności masz kilka miejsc:

  • Ikea lub podobne sklepy wielkopowierzchniowe
  • serwisy online, gdzie znajdziesz setki tysięcy wzrorów i będziesz w stanie zamówieć wydruk pod założony wymiar. Tam też będziesz w stanie wydrukować fototapetę na ścianę bazując na własnym zdjęciu (np. rodzinnym z dziećmi na wakacjach). Przykładem takiego serwisu jest wally24.pl

Zapraszam Cię do kontaktu.

 

Back to home page